Stylowe wnętrza- obrazy w stylu boho

Chyba w każdym człowieku jest pragnienie, aby wnętrza domu zostały urządzone stylowo i pięknie. Jednocześnie nie można zapominać o tym, że pomieszczenia muszą być również funkcjonalne. Kluczem do osiągnięcia takiej harmonii pomiędzy estetyką a praktycznością będzie połączenie indywidualnych pasji i pomysłów designerskich domowników z zachowaniem umiaru oraz dobrego smaku.

Pomysły na piękne wnętrza w każdym domu

Nie ma specjalnie znaczenia metraż pomieszczeń, ponieważ ciekawy efekt aranżacyjny można osiągnąć zarówno w niewielkim, jak i bardzo dużym domu. Podstawowym źródłem koncepcji na oryginalne wnętrza powinna być nasza wyobraźnia, ale inspiracje można czerpać z różnorodnych miejsc. Warto zwracać uwagę na kolory, materiały, tekstury oraz dekoracje podczas przeglądania stron internetowych i gazet o wystroju wnętrz albo odwiedzając znajomych.

Małe wnętrza

Stosunkowo niewielkie przestrzenie mogą prezentować się naprawdę niebanalnie, trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby ich nie przeładować nadmiarem elementów. Istotne będzie optyczne powiększenie wnętrza, a można to osiągnąć dzięki jasnym, stonowanym kolorom oraz dbałości o odpowiednie rozświetlenie przestrzeni. W małych pomieszczeniach fantastycznie sprawdzą się duże lustra oraz ciekawie rozłożone punkty świetlne, najlepiej w formie punktowego światła LED. Pastelowe barwy ścian i jasne odcienie podłogi można przełamać bardziej wyrazistymi kolorami dodatków, np. poduszek. Zdecydowanie korzystniej prezentuje się też takie wnętrze bez ścian działowych, a całą przestrzeń można podzielić delikatnymi parawanami. Modne dodatki do mieszkań zawsze wzbogacają cały koncept wizualny.

Większe wnętrza

Teoretycznie łatwiej urządzić większe pomieszczenia, ale w takiej sytuacji szczególnie często zdarza się grzech przeładowania. Można mieć różne pomysły na piękne wnętrza, ale zawsze trzeba się starać, aby nie przesadzić z przepychem i tysiącem dekoracji bądź ze zbyt surowym, zimnym klimatem. Na pewno nie należy obawiać się pozostawienia wolnych miejsc w bogatych w dekoracje stylach aranżacyjnych, aby w ten sposób jeszcze bardziej podkreślić poszczególne elementy wystroju. Chodzi tutaj o styl boho lub art deco. Do tego pierwszego mamy kategorię w sklepie bajkoweobrazy.pl: obrazy boho. W ostatnich latach modny stał się styl minimalistyczny, ale niekiedy warto trochę pokombinować. Fantastyczny efekt daje wykonanie ściany z cegły w minimalistycznym, pomalowanym na biało wnętrzu. Równie ciekawie zaprezentuje się podłoga drewniana, która idealnie ociepli pomieszczenie i nada mu pewnej lekkości. Przy monochromatycznym wnętrzu fantastycznie wyglądają też nowoczesne meble w dość odważnych, wyrazistych barwach.